יום הולדת. כל מה שצריך כדי לחגוג יומולדת
יום הולדת. כל מה שצריך כדי לחגוג יומולדת
אנחנו בפייסבוק צרו קשר פרסום באתר

רעיונות מקוריים למסיבת יום הולדת

רעיונות למסיבות יום הולדת

חודש חודשיים לפני תאריך יום ההולדת של ילדכם הראש עובד "שעות נוספות". איך נחגוג השנה? בבית? בחוץ? עם מפעיל? ואם כן איזה? אולי קוסם? ליצן? סדנת בישול? סדנת אפיה? משחקים? כמה ילדים להזמין? מה להכין בתור כיבוד? איזה שקיות יקבלו הילדים האורחים לפני שילכו? מה ילבש הילד שלנו? האחים והאחיות שלו?

אני מקבלת כאב ראש בכל פעם שמתקרב יום הולדת של אחד הילדים... כאב ראש? מיגרנה!! וככל שחולפות השנים אני רוצה להיות יותר ויותר יצירתית, לא לחזור על אותן טעויות, לא לשעמם, והכי חשוב? איך לא... מה כל הורה רוצה? שהילד יהיה מאושר באותו יום בשנה ויזכור לטוב את יום הולדתו.

יום ההולדת הולך ונעשה יותר ויותר מורכב עם השנים. כשאני הייתי קטנה, היינו מזמינים את החברים, הופכים את הבית, אוכלים בייגלה קטנים, סוכריות ואותו דבר אורזים בשקיות הקטנות לקחת הביתה... כל ימי ההולדת היו אותו דבר, ואף אחד לא היה צריך לשבור את הראש באירועים מפוצצים.

היום – אין כאלה. כל ילד רוצה להיות יותר ויותר מקורי מקודמו. אין יותר ימי הולדת בלי מפעילים, העלויות הולכות ועולות משנה לשנה ואין גבול לשיגעונות....

החלטתי לשתף אתכם ברעיונות ליום הולדת של "האוצר" שלכם. כל כמה ימים אוסיף רעיונות איך לחגוג יום הולדת. שמרו את הדפים האלה לתאריכים של ימי ההולדת הקרבים ותחסכו לעצמכם כאבי ראש.

1. מסיבת יום הולדת בסגנון טיסה

ההזמנה יכולה להיות מעוצבת כמו כרטיס טיסה רגיל ועליו הפרטים של המסיבה. אפשר כמובן לקרוא לחברת התעופה בשם של הילד, לדוגמא: תמיר אייר לינס.

יש להכין כרטיסי עליה למטוס באותה שיטה. על כל כרטיס יש לכתוב את שם הילד המוזמן (לא לשכוח את אלון, או תמיר, או עידן אייר ליינס...). ההורים יהיו הדילים. הארוחה תוגש במגשיות כמו במטוס ויהיו בה פירות וממתקים. הסרט אותו נקרין "בטיסה" יהיה סרט שמתאים לגיל הילדים החוגגים. באזור המסיבה יהיו שלטים עם הלוגו שעצבנו עם שם הילד – אייר ליינס.... ועם יום הולדת שמח.

הילד יהיה הטייס (רצוי שגם הוא יופתע אם אפשר) ואם הוא כבר יודע לקרוא – נכין לו דף הוראות לילדים שעליו להקריא בקול סמכותי, מיקרופון יעזור....

רעיון להפעלה - תחרות ציורי מטוסים – נניח על השולחנות בריסטולים וצבעי ציור ונחלק הילדים לקבוצות. השולחן שיצייר את המטוסים היפים ביותר – יזכה בפרס. הפרס יכול להיות סוג של מדליה שהוכנה מראש עם לוגו "חברת התעופה"..

העוגה כמובן תהיה בצורת מטוס. ובשקיות ההפתעה יהיו מטוסים קטנים להרכבה או לצביעה.

2. מסיבת יום הולדת בסגנון סופרמן או באטמן או כל גיבור על אחר

שלב ראשון הזמנות: בהזמנות נגדיר את המטרות ונאזן את הציפיות. הקפידו לציין את שעת התחלה, שעת סיום, תאריך ומיקום של המסיבה.. ההכנות: מסכות, חוברות קומיקס, או אפילו עיתונים עם כותרות שיספרו מה יהיה במסיבה. כדאי להחליט מראש אם כל אחד יביא למסיבת יום ההולדת את התחפושת של הגיבור שלו או שאתם ההורים תספקו את התחפושות.

אפשר להכין קורי עכביש מחוטי תפירה, צבעי גואש, בריסטולים, ממתקים עם התמונות והצורות של הגיבורים, פאזלים גדולים, אפשר שכל הילדים יכינו בריסטול עם ברכות לילד שחוגג יומולדת. הילדים יכולים לצייר יחד על בריסטולים גדולים וליהנות מחוויית השיתוף ביום ההולדת.

אפשר לפזר על משטח 2-5 פאזלים (לפי מספר המשתפים), לחלק את הילדים לקבוצות והקבוצה שתרכיב את הפאזל ראשונה תזכה בפרס, או מדליה בצורת גיבור על. העוגה תהיה גדולה וצבעונית בצורת הגיבור שנבחר. אפשר להזמין מראש תמונה מסוכרת, שקונים מוכנה מראש וצריך רק להדביק על העוגה. שקיות יום ההולדת יכילו, כמובן, תמונת של ה"גיבורים" ואפשר גם צעצוע קטן להרכבה.

3. מסיבת יום הולדת בסגנון הקוסם מארץ עוץ

קודם תיהנו שוב מקריאת הספר הקוסם מארץ עוץ ורצוי יחד עם הילד אשר עומדים לחגוג לו יום הולדת. תוך כדי קריאה חישבו על משחקים אותם ניתן ליצור מהסיפור עצמו.

ההזמנות יהיה בסימן הקוסם מארץ עוץ – הזמנה להרפתקה בלתי נשכחת בארץ עוץ.

משחקים והפעלות - מחפשים את המטמון בדרך האבנים הלבנות או הצהובות. נחלק את הילדים לקבוצות לני השבילים והם יתחרו בניהם. אם יש לכם גינה ואפשר לחגוג מסיבת יום הולדת בחוץ תוכלו להכין על פי הצבעים של השבילים בספר, פתקים שיכוונו את הילדים למצוא את המכשפות. הילדים יכולים להכין עוגיות בצורת הדמויות של הסיפור ואת הבית מקופסאות קרטון של מקרר או טלוויזיה גדולה. בתוך הבית או על שולחנות בחצר אפשר להכין פינות יצירה, פאזלים קנויים של הסיפור או ציור משותף של הילדים – אפשר לצייר קשת ענקית או את ארץ עוץ או כל מה שעולה בדמיונם של הילדים על כמה בריסטולים מחוברים.

העוגה יכולה להיות כל מה שהילד ירצה – הבית המעופף של דורותי, חבריה לסיפור – הכלב טוטו, האריה, הדחליל, איש הפח או כל דמות בסיפור אליה הילד מתחבר.

לסיום אפשר לראות יחד את הסרט עם פופקורן וחטיפים. אם יום ההולדת היא של ילדה היא יכולה להתחפש לדורותי וכל שאר הילדים לדמויות מהסיפור.

4. מסיבת יום הולדת פיות »

מאמרים נוספים בנושא יום הולדת »

יום הולדת