יום הולדת. כל מה שצריך כדי לחגוג יומולדת
יום הולדת. כל מה שצריך כדי לחגוג יומולדת
אנחנו בפייסבוק צרו קשר פרסום באתר

בר מצווה

תכנון מסיבת בר מצווה

בר מצווה הוא אירוע חשוב ובעל משמעות.

לפי היהדות. חשיבותו של בר מצווה עולה על חשיבות כל יום הולדת אחר, אפילו על חשיבותם של ימי הולדת עגולים כמו יום הולדת 10 או יום הולדת 30. לכן יש לייחס לארגון מסיבת בר מצווה חשיבות רבה ולתכננה בהתאם.

נהוג לציין את גיל בר המצווה באמצעות שני אירועים – עליה לתורה ומסיבה חגיגית נוספת. טקס בר מצווה הוא טקס בעל חשיבות רבה והוא נבדל ממסיבת יום הולדת רגילה בשל חשיבותו זו.

לכן, כדאי להתייחס לטקס זה בצורה מיוחדת ולהתאים לו ברכות לבר מצווה, הזמנות לבר מצווה, דרשת בר מצווה ושאר תכנונים בהתאם לייחוד זה.
בקישורים שצירפנו תוכלו למצוא את כל מה שתצטרכו על מנת לתכנן מסיבת בר מיצווה מוצלחת.

בנוסף, בתחתית הדף ישנם עוד טיפים ועצות מועילות לחגיגת בר מצווה שזוכרים לכל החיים.

טיפים:

  • לפני שניגשים לתכנן מסיבת בר מצווה, כדאי להתייעץ עם הנער המגיע למצוות. זוהי גם דרך נוספת לציין את חשיבותו של טקס בר מצווה - הפיכתו של הנער מילד לבוגר.
    יהיו כאלו שירצו לציין את בר המצווה רק באמצעות עלייה לתורה בבית הכנסת ויהיו כאלו שירצו לתכנן מסיבת בר מצווה גדולה עם ברכה לבר מצווה, דרשת בר מצווה ושאר מנהגים. בכל מקרה כדאי להיוועץ בנער עצמו.
  • מסיבת בר מצווה היא מסיבת יום הולדת עם ערך נוסף. כדאי לחשוב על ברכת בר מצווה הולמת ועל דרכים מיוחדות לציון אותו ערך נוסף. ישנם רבים הבוחרים לערוך בר מצווה בכותל המערבי בירושלים. עריכת טקס בר מצווה משמעותי כזה במקום בעל חשיבות כמו הכותל יכול להוסיף תוכן חינוכי רב ולהקנות לאירוע אופי ייחודי ומכובד.
  • אלו המעדיפים לציין טקס בר מצווה באירוע חגיגי גדול יכולים להשכיר אולם אירועים ולערוך שם אירוע מכובד, אולם אפשר לחשוב על מקומות חלופיים כמו למשל מועדונים, מסעדות ואף חוף הים.
    אם מחליטים על עריכת בר מצווה באולם יש להקפיד על תיאום מבעוד מועד, כמו גם לדאוג לספקים שונים כמו: תקליטנים, שירותי קייטרינג וכדומה.
  • הכנת ברכה לבר מצווה היא חלק חשוב מהאירוע. ברכות לבר מצווה הן דרך יפה לציין את חשיבות הטקס והמעבר מילדות לבגרות. נסו לחשוב על ברכות בר מצווה שידגישו את ייחודו של האירוע ואת השינוי שהוא מציין בחייו של הנער. דוגמאות של ברכות לבר מצווה תוכלו למצוא בדף ברכות ליום הולדת.
  • ניסוח דרשה לבר מצווה הוא גם כן חלק חשוב מהאירוע. דרשות לבר מצווה הן הדרך בה מודה הנער למשפחתו ויקירו ומתחייב להתנהג באופן הראוי לגילו. כדאי להנחות את הנער ולעזור לו לנסח דרשת בר מצווה מכובדת. דרשות בר מצווה, ברכות בר מצווה ודוגמאות לנאומים וברכות אחרות אפשר גם כן למצוא בדף הברכות שלנו.
  • טקס בר מצווה מחייב הזמנה ייחודית. הזמנה לבר מצווה צריכה להיות כזו המדגישה את ייחודיות הטקס עבור הנער החוגג ועבור משפחתו. תוכלו למצוא דוגמאות של הזמנות לבר מצווה באתר שלנו, אולם אני ממליצים לחשוב על נוסח אישי מיוחד שיציין את חשיבות האירוע.

תכנון והפקת טקס ומסיבת בר מצווה

יום הולדת

מתנות לבר מצווה

ברכות לבר מצווה

ברכה בחרוזים לבר מצווה